Mikołów - Borowa Wieś

Cena Ofertowa: 1.799.000,00 PLN.

Na Sprzedaż: Nowoczesny, Duży Dom Mieszkalny
Powierzchnia budynku: 271 m2
Powierzchnia działki: 9,71 ara


Najważniejsze cechy tej nieruchomości:
- spokojne sąsiedztwo;
- wysoka jakość użytych materiałów oraz wykonania budynku;
- szybki dojazd do węzła na A4.


Cookies są wyłączone
włącz je przyciskiem na dole strony, jeśli chcesz obejrzeć film o tej nieruchomości!


Szukasz atrakcyjnego miejsca do zamieszkania w Katowicach lub okolicy? Miejsca spokojnego, cichego, a zarazem bardzo dobrze skomunikowanego z Katowicami i autostradą A4, oraz blisko miejskiej infrastruktury? A może gdzieś już tutaj mieszkasz, i teraz szukasz dla siebie i swoich Bliskich jeszcze lepszego miejsca do życia? To idealnie, że tutaj jesteś – bo ten solidnie i dokładnie wykonany z wysokiej jakości materiałów, według indywidualnego projektu dom, powinien wzbudzić u Ciebie naprawdę duże zainteresowanie.

Dom o tej niecodziennej architekturze zlokalizowany jest w Mikołowie, na spokojnym osiedlu szybko stającym się nowoczesną dzielnicą willową - a zarazem całkiem blisko centrum Miasta. Może on posłużyć jako idealne miejsce do zamieszkania dla Twojej dużej rodziny, również rodziny dwupokoleniowej, ponieważ jego projekt umożliwia stworzenie dwóch zupełnie niezależnych mieszkań.

Budynek, którego budowę rozpoczęto w 2020 roku, jest murowany z 25-centymetrowych pustaków Porotherm, ocieplony 20-centymetrowym styropianem, kryty betonową dachówką, ocieplony 20-centymetrową wełną mineralną. Konstrukcja budynku zaprojektowana i wykonana w ten sposób, aby budynek był odporny na ewentualne szkody górnicze.

Okna firmy VEKA, PCV, już 3-szybowe! Każde z okien, oraz drzwi tarasowe, są wyposażone w metalowe, automatyczne rolety. Stolarka drzwiowa wewnętrzna drewniana, wysokiej jakości, drzwi o szerokości aż 90 cm! Na podłogach wysokiej klasy płytki ceramiczne drewnopodobne, pod którymi znajduje się ogrzewanie podłogowe całego domu! Schody wewnętrzne konstrukcji betonowej.

Budynek z zewnątrz przygotowany pod tynkowanie (styropian 20 cm, siatka, klej) – gotowy, aby Nowy Właściciel jego zewnętrzną aranżację wykonał całkowicie według swojego gustu i pomysłu.

Wewnątrz tego przyciągającego wzrok budynku, na dwóch poziomach znajdziesz m. in.: cztery niezależne sypialnie z szafami wnękowymi, dwa ogromne salony z częściami kuchennymi, z zapewniającymi maksymalną ilość światła dziennego oknami, dwie w pełni urządzone łazienki, oraz pomieszczenia gospodarcze – gdy to wszystko zagospodarujesz według swoich potrzeb, dom ten stanie się Twoją oazą ciszy, spokoju i komfortu, której wszyscy będą Tobie zazdrościć. Możesz mieć również do swojej dyspozycji trzeci poziom, stanowiący bardzo duży strych.

Wszystkie media podłączone do budynku: energia elektryczna, woda miejska (z podziałem na wodę użytkową oraz wodę ogrodową!), gaz, kanalizacja. Za podłogowe ogrzewanie w całym budynku, oraz za ciepłą wodę odpowiada piec gazowy dwufunkcyjny marki Beretta, oraz ogromny bojler elektryczny marki Kospel, pełniący również funkcję zbiornika ciepłej wody podgrzewanej z pieca gazowego.

Budynek posiada rozprowadzone wszystkie instalacje, które kwalifikują go do miana budynku inteligentnego: pod monitoring, pod klimatyzację, pod sterowanie ogrzewaniem każdego pomieszczenia osobno, każde pomieszczenie posiada osobny bezpiecznik elektryczny, instalację TV oraz Internetu, wykonana jest nawet całą instalacja pod panele słoneczne! W całym budynku bardzo ciekawie rozplanowano oświetlenie pomieszczeń, dzięki czemu możesz w nich korzystać w różnych koncepcji ich oświetlenia, w zależności od chwilowej potrzeby.

Również konfiguracja i kształt działki, oraz usytuowanie budynku blisko jednego z jej rogów, pozwolą Tobie świetnie urządzić tutaj piękny ogród, z miejscem do grillowania, oraz podjazdem nawet dla kilku samochodów.

Na działce znajduje się również blaszany garaż dwustanowiskowy, o wymiarach 7 x 4 m., mały plac zabaw dla dzieci, oraz schowany w ziemi zbiornik na „deszczówkę”, o pojemności 10 m3, z elektryczną pompą oraz zbiornikiem rozsączającym.

Na dużą uwagę zasługuje fakt, że jest dostępne całe archiwum zdjęć z przebiegu budowy tego budynku!

Dane ze świadectwa charakterystyki energetycznej:
- zapotrzebowanie na energię użytkową: EU = 20,08 kWh/m2 na rok;
- zapotrzebowanie na energię końcową: EK = 34,60 kWh/m2 na rok;
- zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną: EP = 42,80 kWh/m2 na rok;
- wielkość emisji CO2: EC02 = 0,00733 t CO2/m2 na rok;
udział odnawialnych źródeł energii w zapotrzebowaniu na energię końcową: UOZE = 0,00 %.

Jeżeli prezentowana nieruchomość wzbudziła Twoje zainteresowanie, skontaktuj się ze mną już teraz (24/365 – jeżeli akurat nie odbiorę, na pewno do Ciebie oddzwonię) – porozmawiamy o szczegółach tej nieruchomości, o tym, czego poszukujesz, jak również umówimy się na jej prezentację. Ta oferta jest na moją „wyłączność”. Jako Kupujący nie płacisz już dodatkowej prowizji. Jeżeli jesteś agentem nieruchomości, jestem otwarty na współpracę (KOS).

Pamiętaj, że PIOTR KOWAL PROPERTIES może kompleksowo przeprowadzić Cię przez cały proces zakupu nieruchomości: od uzyskania kredytu hipotecznego, poprzez wycenę nieruchomości przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego, przygotowanie i złożenie do KOWR wniosku o zgodę na zbycie/nabycie nieruchomości „rolnej”, przygotowanie i podpisanie aktów notarialnych, aż po przeprowadzkę i wywóz czy utylizację niepotrzebnych rzeczy z Twojej obecnej, oraz tej nowo zakupionej nieruchomości. PIOTR KOWAL PROPERTIES współpracuje również z architektami oraz projektantami wnętrz.

 

Zobacz więcej
Podsumowanie oferty:
lokalizacjaMikołów - Borowa Wieś
droga dojazdowadroga wewnętrzna o nawierzchni szutrowej, około 80 metrów od drogi asfaltowej
status drogi dojazdowejprywatna
powierzchnia działki9,71 ara
kształt działkitrapez
szerokość działkiokoło 25 m
długość działkiokoło 29 m
ukształtowanie terenupłaskie
ogrodzeniesegmenty metalowo-betonowe, brama automatyczna
powierzchnia użytkowa budynku195 m2
powierzchnia całkowita budynku271 m2
ilość kondygnacji3
stan budynkunowy, do zamieszkania
piwnicanie
stanowiska w garażu2
liczba pokojów4 sypialnie + 2 pokoje dzienne (z kuchniami)
liczba łazienek2
typ okientrzyszybowe, PCV, wysokiej jakości, firmy VEKA, rolety metalowe automatyczne
stolarka drzwiowadrewniana
energia elektrycznatak
"siła"tak
wodatak – woda użytkowa oraz woda ogrodowa
woda ciepłagaz + bojler elektryczny
gaztak
kanalizacjamiejska
ogrzewaniegazowe, podłogowe w całym budynku
świadectwo charakterystyki energetycznejtak
EU (kWh/m2 / r)20,80
EK (kWh/m2 / r)34,60
EP (kWh/m2 / r)42,80
EC02 (t CO2/m2 / r)0,00733
UOZE (%)0,00
cena ofertowa:1.799.000,00 PLN
prowizja od strony kupującejbrak