Miękinia, gm. Krzeszowice

Cena Ofertowa: 549.000,00 PLN.

Na Sprzedaż: Dom z Pięknym Widokiem
Powierzchnia budynku: 228 m2
Powierzchnia działki: 8,48 araSzukasz miejsca do zamieszkania położonego blisko granic województw Małopolskiego oraz Śląskiego? Miejsca zapewniającego świetną komunikację zarówno w kierunku Krakowa, jak i Chrzanowa, i dalej do Katowic? A do tego jeszcze chcesz mieszkać tak wysoko, aby wszystko dookoła było poniżej Ciebie? To idealnie, że tutaj jesteś, bo akurat jest do sprzedania nieruchomość idealnie spełniająca te warunki! Ta nieruchomość zlokalizowana jest w miejscowości Miękinia, w gminie Krzeszowice. Położona jest na praktycznie najwyższym wzniesieniu w okolicy, zapewniając tym samym niesamowity, niczym nie zagrożony widok w kierunku południowym – ten widok naprawdę robi wrażenie – zobacz to na jednym ze zdjęć!

Budynek jest czterokondygnacyjny (przyziemie, wysoki parte, piętro, nieużytkowe poddasze), wzniesiony na początku lat 70-tych ubiegłego wieku. Ma ściany murowane z pustaków oraz cegieł, wszystkie stropy są żelbetowe, nie jest dodatkowo ocieplony, jest natomiast otynkowany. Konstrukcja dachu jest drewniana, pokrycie stanowi eternit, dach nie jest ocieplony. Schody wewnętrzne o konstrukcji żelbetowej. Balkony na dwóch kondygnacjach, szerokie, częściowo zadaszone. Orynnowanie blaszane, stare. Okna na kondygnacji wysokiego parteru, na klatce schodowej, oraz balkonowe na piętrze są PCV, pozostałe okna drewniane, starego typu.

Stan wykończenia pomieszczeń jest różny – od tych nigdy nie wykończonych, do takiego po niedawnym remoncie.

Trzy kondygnacje budynku – przyziemie, parter, piętro - są zaprojektowane jako powtarzalne – szczegóły na załączonej wizualizacji. Łącznie na kondygnacjach parteru oraz piętra jest 6 pokojów, łazienka, dwie kuchnie. Ilość pomieszczeń na wszystkich kondygnacjach, oraz ich rozkład umożliwiają bardzo różne aranżacje wnętrza budynku, w tym zrobienie nawet dwóch niezależnych mieszkań.

Media: energia elektryczna, woda miejska, gaz, podłączenie budynku do kanalizacji gminnej. Na działce znajduje się również duży, dwukomorowy zbiornik na nieczystości płynne (szambo), aktualnie nie używany. Za wodę ciepłą użytkową oraz ogrzewanie odpowiada dwufunkcyjny piec gazowy, założony w roku 2022, firmy Die Dietrich. Grzejniki żeberkowe. Jest możliwość podpięcia Internetu, zarówno bezprzewodowego, jak i światłowodowego (Orange).

Budynek oczywiście wymaga pewnych nakładów – jak dużych „na wstępie”, to - ze względu na jego wielkość oraz możliwości różnej aranżacji czy przeznaczenia - zależy od tego, co nowy Właściciel będzie chciał od razu uzyskać, co będzie w nim planował, na jaki cel będzie chciał go wykorzystywać.

Na działce znajduje się również budynek gospodarczy, o konstrukcji betonowo-drewnianej, mogący służyć np. jako dwustanowiskowy garaż (jedno ze stanowisk jest z „kanałem”).

Również regularny kształt działki (prostokąt), jej prawie równa powierzchnia, oraz usytuowanie budynków blisko jej granic powodują, że teren ten można bardzo praktycznie urządzić: ogród, miejsce do grillowania, rozkładany basen – miejsca jest wystarczająco na to wszystko.

Cały teren jest ogrodzony: od strony ulicy ogrodzenie wykonane jest z paneli wypełnionych siatką metalową, od pozostałych stron jest to siatka metalowa rozciągnięta pomiędzy metalowymi słupkami.

Orientacyjne odległości:
- główna ulica miejscowości: około 150 metrów;
- przystanki busów: około 200 metrów (kursują do Krakowa oraz do Chrzanowa);
- centrum Krzeszowic: około 5 km;
- Kraków: około 25 km.

 

Zobacz więcej
Otoczenie, widok z nieruchomości:
Podsumowanie oferty:
lokalizacjaMiękinia
droga dojazdowaasfalt
status drogi dojazdowejgminna
powierzchnia działki8,48 ara
kształt działkiprostokąt
ukształtowanie terenulekko pochyły
ekspozycjapołudniowa
ogrodzenietak
powierzchnia użytkowa budynku114
powierzchnia całkowita budynku228
ilość kondygnacji4
rok rozpoczęcia budowy1970
rok zakończenia budowy1973
ocieplenie budynkunie
pokrycie dachueternit
piwnicatak
stanowiska w garażu2
liczba pokojów6
typ okienczęściowo PCV, częściowo drewniane starego typu
energia elektrycznatak
"siła"nie
wodatak
woda ciepłagaz
gaztak
kanalizacjamiejska + szambo
ogrzewaniegazowe
internettak
świadectwo charakterystyki energetycznejnie
cena ofertowa:549.000,00 PLN