Okleśna, gm. Alwernia

Cena Ofertowa: 449.000,00 PLN.

Na Sprzedaż: Dom w cenie mieszkania, do zamieszkania
Powierzchnia całkowita budynku: 180 m2
Powierzchnia działki: 8 arówSzukasz niedrogiego domu położonego blisko granic województw Małopolskiego oraz Śląskiego? I do tego domu, w którym można zamieszkać od razu, bez ponoszenia już na wstępie nakładów remontowych? To idealnie, że tutaj jesteś, bo akurat jest do sprzedania nieruchomość idealnie spełniająca te warunki!

Ta nieruchomość, stanowiąca idealną alternatywę dla zakupu mieszkania, zlokalizowana jest w miejscowości Okleśna, w gminie Alwernia. Położona jest w spokojnym zakątku tej miejscowości, zapewniając tym samym ciszę i prywatność jej mieszkańcom.

Budynek jest czterokondygnacyjny: przyziemie, wysoki parter, piętro, nieużytkowe poddasze. Jego budowę ukończono w 1975 roku. Ma ściany murowane z pustaków oraz cegieł, wszystkie stropy są żelbetowe, nie jest dodatkowo ocieplony, jest natomiast otynkowany. Konstrukcja dachu jest drewniana, pokrycie stanowi blacha falista, dach nie jest ocieplony (ocieplony jest tylko strop). Balkony na dwóch kondygnacjach, na całą szerokość budynku, zadaszone.

Wykończenie pomieszczeń jest mieszane, zrobione „z pomysłem” – ściany częściowo malowane, częściowo tapetowane, ozdobne tkaniny, w łazienkach flizy, podłogi z paneli, z mozaiki parkietowej, terakota. Ciekawa aranżacja oświetlenia pomieszczeń. Stolarka drzwiowa drewniana, w bardzo dobrym stanie. Bardzo ładna i funkcjonalna zabudowa kuchenna. Wszystkie okna są PCV, dwuszybowe. Smaczku dodają elementy z prawdziwego granitu oraz marmurów.

Media: energia elektryczna, w tym „siła”, bardzo tania woda gminna, gaz, podłączenie budynku do kanalizacji gminnej. Za wodę ciepłą użytkową oraz ogrzewanie odpowiada piec IV generacji, na pellet, miał, drewno, ekogroszek. Grzejniki panelowe. Internet światłowodowy (Orange).

Ilość pomieszczeń na wszystkich kondygnacjach, ich rozkład, dwie kuchnie, dwie łazienki, możliwość zrobienia drugiego wejścia, umożliwiają bardzo różne aranżacje wnętrza budynku, w tym zrobienie dwóch niezależnych mieszkań. Również przyziemie, oraz jednostanowiskowy garaż w bryle budynku, można śmiało wykorzystać jako pomieszczenia pod drobną działalność rzemieślniczą. Bardzo istotne jest to, że budynek nadaje się do natychmiastowego zamieszkania.

Dość regularny kształt 8-arowej działki - trapez o wymiarach około 31 na 33 m - jej równa powierzchnia, oraz usytuowanie budynku blisko jej granic powodują, że teren wokół budynku można bardzo praktycznie urządzić: oczko wodne już jest, podjazd na dwa samochody również, miejsca wystarczy też na ogród, miejsce do grillowania, czy rozkładany basen.

Cały teren jest ogrodzony – ogrodzenie to jest mieszane: segmenty metalowe, betonowe, drewniane. Na działce znajduje się również murowany budynek gospodarczy, o powierzchni 9 m2.

Orientacyjne odległości:
- przystanki busów: około 400 metrów (kursują do Krakowa , do Chrzanowa, i do Oświęcimia);
- centrum Alwerni: około 5 km;
- Kraków - Centrum: około 30 km;
- szkoła, sklepy: około 700 m;
- Wiślana Trasa Rowerowa: praktycznie obok.

Interesuje Cię ta nieruchomość? Po więcej szczegółów, jak również celem wstępnej rozmowy o Twoich oczekiwaniach w stosunku do poszukiwanej nieruchomości, które warto omówić przed umówieniem się na prezentację, śmiało dzwoń do mnie codziennie, o każdej porze: +48 737 448 221 (również WhatsApp, Signal, Viber, Telegram, Wickr Me, Microsoft Teams, KakaoTalk), lub napisz e-mail: piotr(at)piotrkowal.pl. TA ATRAKCYJNA OFERTA, JAK WSZYSTKIE POZOSTAŁE OFERTY PREZENTOWANIE NA TEJ STRONIE, JEST NA "WYŁĄCZNOŚĆ" NASZEJ AGENCJI.

Najbliższy Dzień Pokazowy (Dom Otwarty): 16 kwietnia 2023.

 

Podsumowanie oferty:
lokalizacjaOkleśna
droga dojazdowaasfaltowa, około 150 m drogą szutrową
powierzchnia działki8 arów
kształt działkitrapez
szerokość działkiokoło 31
długość działkiokoło 33
ukształtowanie terenupłaski
ogrodzenietak
powierzchnia użytkowa budynku130 m2
powierzchnia całkowita budynku180 m2
powierzchnia budynku komercyjnego9 m2 (budynek gospodarczy)
ilość kondygnacji4
rok zakończenia budowy1975
ocieplenie budynkunie
pokrycie dachublacha trapezowa
piwnicatak
stanowiska w garażu1
liczba pokojów5
liczba łazienek2
typ okienPCV, z podwójnymi szybami
liczka kuchni2
energia elektrycznatak
"siła"tak
wodatani wodociąg gminny
woda ciepłapiec + bojler
gaztak
kanalizacjagminna
ogrzewanieekogroszek, drewno, pellet, miał
internetświatłowód
cena ofertowa:449.000,00 PLN