Spytkowice, pow. Nowy Targ

Cena Ofertowa: 949.000,00 PLN.

Na Sprzedaż: Dom Mieszkalny z Możliwością Prowadzenia B&B
Powierzchnia Całkowita Budynku: 294 m2
Powierzchnia Działki: 26,99 ara


Najważniejsze cechy prezentowanej nieruchomości:
- dobra lokalizacja (trasa na Słowację, bliskość wyciągu narciarskiego);
- możliwość zamieszkania bez ponoszenia nakładów;
- działka dająca duże możliwości zagospodarowania i aranżacji.

Przekazanie Nabywcy: 3 miesiące po zakupie.


Cookies są wyłączone
włącz je przyciskiem na dole strony, jeśli chcesz obejrzeć film o tej nieruchomości!

zobacz wszystkie zdjęcia
Detale i opis prezentowanej nieruchomości:
lokalizacjaSpytkowice, pow. Nowy Targ
droga dojazdowaasfaltowa
status drogi dojazdowejgminna
powierzchnia działki26,99 ara
kształt działkiprostokąt
szerokość działkiokoło 46
długość działkiokoło 57
ukształtowanie terenulekko nachyony
ekspozycjapołudniowa
ogrodzenietak
przeznaczenie w MPZPMU, KL, KDD
powierzchnia użytkowa budynku212,3 m2
powierzchnia całkowita budynku294 m2
powierzchnia budynku komercyjnego30 m2 (budynek gospodarczy)
ilość kondygnacji3
rok zakończenia budowy2000
stan budynkudobry
ocieplenie budynkunie
pokrycie dachudachówka ceramiczna
piwnicanie
stanowiska w garażu1, z kanałem
liczba pokojów6
liczba łazienek2
typ okiendrewniane, z podwójnymi szybami
liczka kuchni2
stolarka drzwiowapłycinowa, drewnopodobna
energia elektrycznatak
"siła"tak
wodawłasne ujęcie (wodociąg gminny w budowie)
woda ciepłapiec węglowy + elektryczny zasobnik
gaztak
kanalizacjawłasny zbiornik, gminna w planach
ogrzewaniewęglowe, drewno, gazowe
internetświatłowód
świadectwo charakterystyki energetycznejnie
cena ofertowa:949.000,00 PLN
prowizja od strony kupującejbrak
przekazanie nabywcy3 miesiące po zakupieSzukasz w górach miejsca do zamieszkania, widokowego, a zarazem świetnie skomunikowanego we wszystkich kierunkach? W spokojnej miejscowości, a zarazem z rozwiniętą infrastrukturą? A może szukasz atrakcyjnego miejsca do prowadzenia spokojnego pensjonatu B&B, czy agroturystyki? To idealnie, że tutaj jesteś, bo jest do sprzedania nieruchomość idealnie spełniająca te warunki!

Prezentowana nieruchomość zlokalizowana jest w miejscowości Spytkowice, w gminie o tej samej nazwie, w powiecie Nowotarskim. Położona jest w centralnej, ładnie nasłonecznionej części tej miejscowości, w odległości około 400 metrów od międzynarodowej drogi relacji Rabka-Zdrój - Chyżne, w spokojnej, „ślepej” uliczce, w otoczeniu podobnych domów.

Budynek jest dwukondygnacyjny, plus duże, rzec można pełnowymiarowe, aktualnie nieużytkowe poddasze, na którym spokojnie można urządzić normalną kondygnację mieszkalną. Budowa prezentowanego domu została zakończona w 2000 roku. Ściany murowane są z pustaków pianowych oraz „maxów” (na 1,5 pustaka + styropian pomiędzy nimi), wszystkie stropy są żelbetowe, schody wewnętrzne również żelbetowe, budynek jest otynkowany, wyposażony w okna drewniane dwuszybowe. Konstrukcja dachu jest drewniana, pokrycie dachówką ceramiczną, dach nie jest ocieplony.

Wnętrze budynku: ściany pomalowane farbami emulsyjnymi, na podłogach płytki ceramiczne, panele, PCV. Łazienki w całości wykończone płytkami ceramicznymi.

Na parterze budynku mamy hol, dwa niezależne pokoje, kuchnię, łazienkę, osobne WC, kotłownię i garaż. Na piętrze mamy drugi hol, cztery niezależne pokoje, kuchnię, łazienkę, drugie osobne WC.

Łącznie w całym budynku, na dwóch wykończonych poziomach, jest 6 pokojów, dwie naprawdę duże, samodzielne łazienki (jedna z wanną, druga z kabiną prysznicową), dwie duże i jasne kuchnie ze spiżarniami, duża kotłownia, dwa osobne WC, oraz jednostanowiskowy garaż, z kanałem.

Ilość pomieszczeń oraz ich rozkład umożliwiają bardzo różne aranżacje i wykorzystanie wnętrza budynku, w tym zrobienie np. dwóch niezależnych mieszkań, czy jednego mieszkania dla właścicieli oraz kilku zupełnie niezależnych pokojów dla gości. Istniejące poddasze, po jego ociepleniu, doprowadzeniu pozostałych instalacji i wewnętrznym wykończeniu, umożliwia uzyskanie kolejnej powierzchni mieszkalnej, wręcz kolejnego, trzeciego niezależnego mieszkania.

Budynek jest w dobrym stanie, umożliwiającym jego natychmiastowe, i jeszcze długoletnie użytkowanie.

Media: energia elektryczna (również „siła”), woda z własnego ujęcia (wodociąg gminny jest w budowie), wykonane nowiutkie podłączenie gazu do budynku. Własny zbiornik na nieczystości płynne (około 6 m3), kanalizacja gminna jest w planach. Internet światłowodowy. Na dzień dzisiejszy budynek jest ogrzewany nowym piecem węglowym (V generacji), umożliwiającym palenie również drewnem – aczkolwiek, poprzez wykonane podłączenie gazowe wystarczy zainstalować drugi piec, gazowy, i cieszyć się wyborem sposobu ogrzewania. Grzejniki w pomieszczeniach panelowe. Woda ciepła użytkowa aktualnie z pieca węglowego oraz elektrycznego zasobnika. Połacie dachu umożliwiają również montaż instalacji fotowoltaicznej, która będzie mogła działać przez cały rok (alternatywnie można ją zainstalować na działce, ze względu na jej wielkość i nasłonecznienie).

Również bardzo regularny kształt działki (prostokąt o wymiarach około 47 x około 56 metrów), jej spora powierzchnia (27 arów), oraz bardzo niecentralne usytuowanie budynku powodują, że teren ten można bardzo ciekawie i praktycznie urządzić: ogród, altanki ze stoliczkami dla gości, miejsce do grillowania, basen, ławeczki z widokiem na okoliczne góry, sad, tunel foliowy, 2-3 domki dla gości, czy osobny garaż – miejsca jest naprawdę wystarczająco na różne pomysły i koncepcje wykorzystania tej atrakcyjnej nieruchomości.

Na działce znajduje się również osobny, drewniano-murowany budynek gospodarczy (naniesiony na mapach ewidencyjnych), o powierzchni 30 m2.

Cały teren jest ogrodzony siatką metalową rozciągniętą pomiędzy metalowymi słupkami, na betonowej podmurówce.

Przeznaczenie terenu w MPZP to MU – tereny zabudowy mieszkaniowej oraz usług nieuciążliwych – w prawie 100% (niewielka część powierzchni to KD i KL – drogi lokalne) – dzięki czemu można na przykład postawić tam również budynek o przeznaczeniu komercyjnym, np. na mały warsztat, etc.

Z punktu widzenia wykorzystania tej nieruchomości na cele stricte biznesowe bardzo istotna jest duża ilość okolicznych atrakcji turystyczno - rekreacyjnych, jak i bliskość infrastruktury:
- wiele górskich szlaków pieszych i tras rowerowych;
- stok narciarski Spytkowice SKI – około 2 km;
- przejście graniczne w Chyżnem (Słowacja) – około 25 km;
- trasa S7 – około 10 km;
- Rabka-Zdrój (centrum) – około 15 km.

Niniejsze ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości nie stanowi „oferty handlowej” w myśl przepisów prawa (w tym przepisów wynikających z Kodeksu Cywilnego), i jest jedynie zachętą do zapoznania się z możliwością zakupu prezentowanej w nim nieruchomości. Wszelkie dane oraz informacje tutaj przedstawione mogą podlegać bieżącej aktualizacji.

Ta nieruchomość sprzedawana jest w systemie EXCLUSIVE by PIOTR KOWAL, dlatego:
- zainteresowani szerszymi informacjami oraz wizją lokalną na żadnym etapie nie muszą podpisywać umowy o pośrednictwo;
- wizje lokalne (prezentacje) są możliwe w dni „wolne” / świąteczne;
- kupujący nie płaci dodatkowej prowizji;
- jeżeli również jesteś agentem nieruchomości, możemy sprzedawać ją wspólnie.

Jeżeli prezentowana nieruchomość wzbudziła Twoje zainteresowanie, skontaktuj się ze mną już teraz - porozmawiamy o szczegółach tej nieruchomości, o tym czego poszukujesz, jak również umówimy się na jej prezentację (wizję lokalną).

Pamiętaj, że PIOTR KOWAL PROPERTIES Group może kompleksowo przeprowadzić Cię przez cały proces zakupu nieruchomości:
- sprawdzenie Twojej zdolności kredytowej i pomoc w procedowaniu uzyskania kredytu hipotecznego;
- wycenę nieruchomości przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego;
- przygotowanie i złożenie do KOWR wniosku o zgodę na zbycie / nabycie nieruchomości rolnej (jeżeli takowy będzie wymagany);
- przygotowanie i złożenie podania do MSWiA o zgodę na nabycie nieruchomości przez cudzoziemca (jeżeli nie jesteś obywatelem Unii Europejskiej, lub wynika to z innych przepisów);
- zorganizowanie podpisania aktów notarialnych;
- ubezpieczenie nowo nabytej przez Ciebie nieruchomości;
- przeprowadzenie przekazania nieruchomości (wraz z przepisaniem mediów);
- zorganizowanie przeprowadzki i wywozu / utylizacji niepotrzebnych rzeczy z Twojej obecnej, czy tej nowo zakupionej nieruchomości.
PIOTR KOWAL PROPERTIES Group współpracuje również z architektami oraz projektantami wnętrz.

  • Sprzedaż tej nieruchomości w systemie EXCLUSIVE by PIOTR KOWAL prowadzi:

    Piotr Kowal, Realtor®

    M. (+48) 737 448 221

    E. Piotr@PiotrKowal.pl