dlaczego ja

Jest mi bardzo miło, że chcesz się dowiedzieć jeszcze więcej o mnie, oraz o mojej działalności. Jak już wiesz, jestem agentem nieruchomości, i jak napisałem powyżej, pomagam sprzedawać, wynajmować i kupować nieruchomości - w tych kwestiach mogę pomóc również Tobie.

Moją siedzibą jest Kraków, głównym terenem działania Małopolska oraz Śląsk. Przy sprzedaży lub wynajmie dużych nieruchomości komercyjnych (przemysłowych), oraz w segmencie nieruchomości luksusowych (luxury real estate) działam na terenie całej Polski.

Korzyści, jakie wniesie dla Ciebie współpraca ze mną:

1. Przygotuję ciekawą, intrygującą ofertę Twojej nieruchomości.

2. Zapewnię dobry marketing i zasięg tej oferty, również wśród innych agentów i biur nieruchomości.

3. Zadbam o Twoje bezpieczeństwo podczas prezentacji sprzedawanej nieruchomości.

4. Przejmę na siebie wielokrotne, długotrwałe rozmowy i ciężkie negocjacje z zainteresowanymi zakupem lub najmem Twojej nieruchomości, jak również - bo to też się zdarza - hejterskie ataki od chcących kupić Twoją nieruchomość za przysłowiową połowę ceny, i chcących jeszcze zapłacić za nią, jak... będą mieli na to.

5. Doradzę, jak maksymalne bezpiecznie przeprowadzić Twoją transakcję - i na spokojnie przeprowadzę Cię przez ten proces.

Reasumując: zaoszczędzę dużo Twojego czasu, Twoich nerwów, wyeliminuję potencjalne niebezpieczeństwa związane z Twoimi samodzielnymi spotkaniami z nieznajomymi osobami, i na bieżąco podpowiem możliwe rozwiązania w sytuacjach, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć.

Co mnie wyróżnia:

1. "Agent nieruchomości" to moja JEDYNA działalność zawodowa - dlatego powierzając mi do sprzedaży lub wynajmu swoją nieruchomość masz pewność, że zainteresowani jej zakupem lub najmem otrzymają ode mnie informacje praktycznie zawsze, gdy do mnie zadzwonią. Również na prezentację Twojej nieruchomości bez problemu umówię się na dzień "wolny od pracy", czy nawet "świąteczny".

2. Zawsze pracuję tylko i wyłącznie dla JEDNEJ strony transakcji, w sprawdzonym systemie EXCLUSIVE by PIOTR KOWAL - dlatego podpisując ze mną umowę pośrednictwa możesz mieć pewność, że:
- będę miał niezachwianą świadomość, czyje interesy reprezentuję;
- będę współpracował z każdym innym pośrednikiem / agentem nieruchomości, który będzie poszukiwał dla swojego klienta nieruchomości podobnej do sprzedawanej lub wynajmowanej przeze mnie, lub będzie chciał wspólnie ze mną sprzedawać Twoją nieruchomość;
- będę udzielał zainteresowanym Twoją nieruchomością wszelkich informacji oraz umawiał się na jej prezentację bez zmuszania ich do podpisywania ze mną umowy o pośrednictwo (o pośrednictwo w "kupnie");
- na prezentację (wizję lokalną) Twojej nieruchomości będę gotowy umawiać się na dni „wolne” / świąteczne;
- przy zakupie Twojej nieruchomości kupujący nie zapłacą żadnej dodatkowej prowizji;
- pomogę w przygotowaniu i złożeniu do KOWR wniosku o zgodę na zbycie / nabycie nieruchomości rolnej (jeżeli takowy będzie wymagany);
- pomogę przygotowaniu i złożeniu podania do MSWiA o zgodę na nabycie Twojej nieruchomości przez cudzoziemca (jeżeli kupujący nie będzie obywatelem Unii Europejskiej, lub będzie wynikało to z innych przepisów)..

3. Osoby kupujące lub najmujące nieruchomości z mojej listy ofert od samego początku bardzo cenią sobie współpracę ze mną, i darzą mnie ZAUFANIEM jako profesjonalistę, gdyż:
- z odpowiednio i starannie przygotowanych przeze mnie ofert od razu mogą się bardzo dużo dowiedzieć o oferowanej nieruchomości, co zazwyczaj przekłada się na przeprowadzanie prezentacji wyłącznie osobom naprawdę rozważającym zakup danej nieruchomości, co również oszczędza czas moich Klientów (czyli stron sprzedających);
- jestem dostępny telefonicznie i mailowo praktycznie codziennie, do późnych godzin wieczornych, i zazwyczaj w każdej chwili wyczerpująco odpowiadam na ich pytania;
- pomimo tego, że często pomagam im w różnych kwestiach związanych z zakupem lub najmem "mojej" nieruchomości, nie płacą mi one dodatkowej prowizji (to kwestia reprezentowania wyłącznie jednej strony transakcji w systemie EXCLUSIVE by PIOTR KOWAL, który ma duży wpływ na osiągane przeze mnie ceny transakcyjne).

Trochę historii i dlaczego jestem w tym miejscu:

Z czteroletnią przerwą, w której, trochę tak dla odmiany, trochę dla zdobycia nowych doświadczeń współpracy z ludźmi, małymi i dużymi firmami, oraz samorządami, trochę dla "przewietrzenia umysłu", zajmowałem się organizacją rajdów oraz wyścigów samochodowych - na rynku nieruchomości działam od 2004 roku. W tym czasie byłem agentem w kilku krakowskich biurach pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, gdzie zbierałem doświadczenia w tej branży, zarówno te pozytywne, jak i te negatywne.

Mając głowę zawsze pełną nowych pomysłów, odwagę do podejmowania nieszablonowych działań oraz wprowadzania w życie nowych rozwiązań, będąc upartym w swoich dążeniach, w pewnym momencie odważnie postanowiłem "pójść własną drogą", czego efektem jest obecna na rynku od 2020 roku marka PIOTR KOWAL PROPERTIES - marka, w której Klient jest Partnerem.

Cały czas podpatruję, jak działają w tej branży najlepsi pośrednicy nieruchomości na Świecie - moimi wzorami, aby nie powiedzieć idolami, są Ryan Serhant i Shawn Elliott z Nowego Jorku, oraz Jade Mills i Josh Altman z Los Angeles.

W 2022 roku zrobiłem kolejny duży krok w moim rozwoju zawodowym, wynikający z chęci ciągłego podnoszenia swoich kompetencji zawodowych: zdałem egzamin i uzyskałem licencję Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości - numer tej licencji to 28384. Od tego roku jestem również członkiem Bielsko - Częstochowsko - Katowickiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

W 2023 roku zostałem członkiem National Association of REALTORS® - amerykańskiego stowarzyszenia pośredników w obrocie nieruchomościami z siedzibą w Chicago - dzięki czemu uzyskałem dostęp do ogromnej platformy wiedzy o międzynarodowym rynku nieruchomości, oraz "narzędzie" do bliskiej współpracy z innymi REALTORS® na całym Świecie.

Korzystam także z MLS (Multiple Listing System, w Polsce zwany Systemem Wielokrotnego Oferowania lub Systemem Wymiany Ofert), prowadzonego przez WSPON - jest to największa w Polsce sieć współpracy pośredników w obrocie nieruchomościami.

Cały czas rozwijam sieć swoich kontaktów, zarówno z innymi agentami nieruchomości, zawodowymi inwestorami rynku nieruchomości, jak również z osobami potencjalnie mogącymi chcieć ulokować swój kapitał na rynku nieruchomości.

Od wielu lat współpracuję z rzeczoznawcą nieruchomości:

Wycena firm, przedsiębiorstw, spółek.

Współpraca ta pomaga mi w określaniu wartości sprzedawanych lub kupowanych za moim pośrednictwem nieruchomości, a co za tym idzie w podpowiadaniu moim Klientom cen ofertowych.

Podsumowując wszystko powyższe: zawodowe skupienie się tylko na sprzedawaniu i wynajmowaniu nieruchomości, ciągłe poszerzanie swojej wiedzy i kontaktów, odpowiednie przygotowywanie i przedstawianie ofert, życzliwa, empatyczna obsługa osób zainteresowanych zakupem lub najmem "moich" nieruchomości, niestandardowe pomysły, responsywność w kontaktach interpersonalnych, pozwalają mi osiągać dla moich Klientów ponadprzeciętne wyniki - dlatego jeżeli szukasz skutecznego agenta nieruchomości, skontaktuj się ze mną już teraz.

Piotr Kowal, REALTOR®
międzynarodowy pośrednik w obrocie nieruchomościami

M. (+48) 737 448 221
(również WhatsApp, Signal, Viber, Telegram, Wickr Me, Microsoft Teams, KakaoTalk)
E. Piotr@PiotrKowal.pl

 

Cookies są wyłączone
włącz je przyciskiem na dole strony, jeśli chcesz obejrzeć film o tej nieruchomości!