Pisarzowice, pow. Bielski

Cena ofertowa: 6.999.000,00 PLN.

Na Sprzedaż: Oszałamiająca Rezydencja
Powierzchnia Użytkowa Budynku Mieszkalnego: 519 m2
Powierzchnia Działki: 79,35 ara


Najważniejsze cechy prezentowanej nieruchomości:
- unikatowość na rynku;
- najwyższa jakość użytych materiałów oraz wykonania budynków;
- możliwość wykończenia i urządzenia wnętrz zgodnie z gustami nowego właściciela.

Przekazanie Nabywcy: natychmiast po zakupie.


Cookies są wyłączone
włącz je przyciskiem na dole strony, jeśli chcesz obejrzeć film o tej nieruchomości!


Cookies są wyłączone
włącz je przyciskiem na dole strony, jeśli chcesz obejrzeć film o tej nieruchomości!

zobacz wszystkie zdjęcia
Detale i opis prezentowanej nieruchomości:
lokalizacjaPisarzowice, gm. Wilamowice
droga dojazdowaasfaltowa
status drogi dojazdowejgminna
powierzchnia działki79,35 ara
kształt działkiprostokąt
szerokość działki70 m
długość działki110 m
ukształtowanie terenupłaski
ekspozycjapołudniowa
powierzchnia budynku mieszkalnego519 m2
rok rozpoczęcia budowy2005
stan budynkubardzo dobry
pokrycie dachudachówka ceramiczna Keraton
stanowiska w garażu2
liczba pokojów5 + salon
liczba łazienek3
typ okiendrewniane, na indywidualne zamówienie
liczka kuchni1
energia elektrycznatak
"siła"tak
wodawodociąg gminny
woda ciepłapiec gazowy
gaztak
kanalizacjagminna w planie
ogrzewaniegazowe
świadectwo charakterystyki energetycznejnie
cena ofertowa:6.999.000,00 PLN
prowizja od strony kupującejbrak
przekazanie nabywcynatychmiast po zakupieSzukasz dla swojej Rodziny naprawdę dużego domu, wręcz rezydencji? Domu położonego w spokojnym miejscu, a zarazem stosunkowo blisko miejskiej infrastruktury, z komunikacyjnie łatwym dostępem do terenów wypoczynkowych? A przy okazji oczywiście chcesz dobrze ulokować część swojego kapitału... To naprawdę idealnie, że tutaj jesteś – ten oszałamiający dom na pewno spełni te potrzeby, zapewniając na bardzo długie lata Tobie i Twojej Rodzinie wystarczającą ilość miejsca do nieskrępowanego codziennego życia, do urządzania niezapomnianych przyjęć w ogrodzie, balów w ogromnym salonie, jak również zapewni dużą prywatność i bezpieczeństwo.

Ta dominująca nad okolicą nieruchomość składa się z dużej, bardzo ładnej, widokowej działki o powierzchni prawie 80 arów, oraz znajdujących się na niej dwóch budynków – naprawdę niesamowitego pod każdym względem budynku mieszkalnego, o użytkowej powierzchni 519 m2, całkowitej ponad 550 m2, oraz budynku garażowego, o użytkowej powierzchni 123 m2.

Działka ma kształt prostokąta, o wymiarach około 110 na 70 metrów. Cały teren jest ogrodzony – z trzech stron ogrodzenie stanowią ozdobne, naprawdę duże i solidne segmenty metalowe, zamocowane pomiędzy murowanymi z cegły „belgijki” potężnymi słupami, osadzonymi na równie solidnej, wykonanej również z tej samej cegły podmurówce, oraz solidnym fundamencie. Działka jest bardzo ładnie zagospodarowana - oprócz budynków, znajdują się na niej ozdobne drzewa i krzewy (w tym platany), obszerna droga wewnętrzna prowadząca od bramy wjazdowej pod budynek garażowy, wykonane z kostki chodniki wokół budynków, a teren jest oświetlony latarniami.

Już od wejścia na teren tej nieruchomości rzuca się w oczy niesamowita dbałość o wszystkie szczegóły i detale, jak również dokładność i solidność wykonania wszelkich elementów, wszelkich prac. Tak samo, zbliżając się do budynku, od razu wyczuwa się jego solidność, jego mocny charakter – dosłownie tak, jakby chciał nam powiedzieć: stoję tutaj, będę stał, i będę zapewniał bezpieczeństwo moim domownikom.

Budynek ten powstał oczywiście według indywidualnego projektu, a głównymi celami wszelkich użytych do jego budowy i wykończenia materiałów były długowieczność i zminimalizowanie kosztów utrzymania - bez względu na koszty tej budowy. Na rynku nieruchomości naprawdę trudno byłoby znaleźć coś porównywalnego w tej kwestii…

Budynek ma ściany murowane z pustaków wykonanych na specjalne zamówienie, o szerokości aż 50 cm! Okna również na specjalne zamówienie, oczywiście drewniane, z bardzo solidnymi mechanizmami – nie znajdziesz takich gdzieś indziej. Parapety marmurowe. Więźba dachowa wytrawiana i nasączana solą w autoklawie. Gwoździe użyte przy montażu więźby niklowane i teflonowane! 40-centymetrowe ocieplenie dachu. Dachówka ceramiczna Kreaton. Wykończenia oczywiście grubą blachą miedzianą. Gzymsy zalewane betonem B30 razem z deką, później ręcznie szlifowane osełkami. Bardzo grube wylewki na podłogach – na parterze 14 cm, wzmacniana drutami zbrojeniowymi o średnicy aż 12 mm – raczej trudno spodziewać się jej pęknięć. Rynny ładnie schowane w narożnikach budynku. Droga wewnętrzna wykonana tak, aby można było bez obawy o jej zniszczenie wjechać na nią pojazdem o masie nawet 25t! Metalowe elementy ogrodzenia najpierw cynkowane, a po dwóch latach dodatkowo malowane proszkowo. Cegły użyte do budowy ogrodzenia murowane na zaprawie fugowej. Grube kable użyte do instalacji elektrycznej w budynku, aby nie było obawy o ich przepalenie się. To tak w dużym skrócie…

Na kondygnacji parteru znajdują się m. in. następujące pomieszczenia: kuchnia o powierzchni 30 m2, ponad 150-metrowy, idealny na niezapomniane uroczystości salon, ponad 30-metrowy pokój, który na pewno pomieści np. wszystkie Twoje książki - a także spiżarnia, pomieszczenia sanitarne, hol, pomieszczenia kotłowni.

Na kondygnacji poddasza mamy m. in. cztery duże, zapewniające swobodę i prywatność ich mieszkańcom pokoje – dwa o powierzchniach nieco ponad 20 m2, i dwa prawie 50-metrowe – do tego dwie garderoby, dwie osobne łazienki z WC, duży hol, oraz trzy zapewniające naprawdę oszałamiające widoki tarasy, w tym jeden, na którym na pewno pojawi się w Twojej głowie myśl: tak, Świat należy do mnie....

Na szczególną uwagę zasługuje również samo wykonanie wszelkich prac budowlanych – wszystko tutaj jest proste, równe, nie widać nawet minimalnej „fuszerki” - naprawdę robi to bardzo, bardzo, bardzo pozytywne wrażenie. Co istotne, jest dostępna dokumentacja fotograficzna pokazująca etapy wykonywania prac budowlanych tego budynku.

Tak samo solidnie i dokładnie jest zbudowany budynek garażowy. Znajdują się w nim dwa niezależne stanowiska garażowe, w których swobodnie zaparkujesz swoją S-Klasse i swojego Range Rovera, oraz duże pomieszczenie gospodarcze, na sprzęt do pielęgnacji ogrodu, sprzęt do ośnieżania, etc.

Media: energia elektryczna (w tym oczywiście „siła), podłączenie do wodociągu gminnego, gaz. Kanalizacja gminna będzie dostępna w niedalekiej przyszłości. Ogrzewanie budynku mieszkalnego jest gazowe, również ciepła woda jest z kotła gazowego. W pomieszczeniu kuchni wykonano ogrzewanie podłogowe - w pozostałych pomieszczeniach zainstalowano grzejniki panelowe, ze względu na zaplanowane wykonanie podłóg z drewna.

Do nieruchomości jest bardzo dobry dostęp komunikacyjny: dojazd drogą gminną o nawierzchni asfaltowej, o charakterze lokalnym do obsługi okolicznych domów. Odległość do wjazdu na drogę S1 wynosi około 9 km.

Tą nieruchomość, z jej atrakcyjną lokalizacją na terenie gminy Wilamowice – około 8 km od centrum Bielska-Białej, blisko granicy z Czechami, blisko gór, blisko jezior Żywieckiego i Międzybrodzkiego, stosunkowo blisko aglomeracji katowickiej i aglomeracji krakowskiej - a przede wszystkim z tym niecodziennym, robiącym naprawdę duże WOW, niesamowicie solidnym domem, z całym przekonaniem możesz śmiało potraktować jako idealne miejsce do spokojnego, bezpiecznego mieszkania przez długie lata Twojej Rodziny, a równocześnie jako dobrą ochronę części Twojego kapitału (Twoją stabilną inwestycję).

Również ogromnym plusem jest to, że możesz ten dom wykończyć całkowicie według swojego gustu, swoich pomysłów, i tak jak Ty lubisz.

Naprawdę zastanawiasz się jeszcze…?

Niniejsze ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości nie stanowi „oferty handlowej” w myśl przepisów prawa (w tym przepisów wynikających z Kodeksu Cywilnego), i jest jedynie zachętą do zapoznania się z możliwością zakupu prezentowanej w nim nieruchomości. Wszelkie dane oraz informacje tutaj przedstawione mogą podlegać bieżącej aktualizacji.

Ta nieruchomość sprzedawana jest w systemie EXCLUSIVE by PIOTR KOWAL, dlatego:
- zainteresowani szerszymi informacjami oraz wizją lokalną na żadnym etapie nie muszą podpisywać umowy o pośrednictwo;
- wizje lokalne (prezentacje) są możliwe w dni „wolne” / świąteczne;
- kupujący nie płaci dodatkowej prowizji;
- jeżeli również jesteś agentem nieruchomości, możemy sprzedawać ją wspólnie.

Jeżeli prezentowana nieruchomość wzbudziła Twoje zainteresowanie, skontaktuj się ze mną już teraz - porozmawiamy o szczegółach tej nieruchomości, o tym czego poszukujesz, jak również umówimy się na jej prezentację (wizję lokalną).

Pamiętaj, że PIOTR KOWAL PROPERTIES Group może kompleksowo przeprowadzić Cię przez cały proces zakupu nieruchomości:
- sprawdzenie Twojej zdolności kredytowej i pomoc w procedowaniu uzyskania kredytu hipotecznego;
- wycenę nieruchomości przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego;
- przygotowanie i złożenie do KOWR wniosku o zgodę na zbycie / nabycie nieruchomości rolnej (jeżeli takowy będzie wymagany);
- przygotowanie i złożenie podania do MSWiA o zgodę na nabycie nieruchomości przez cudzoziemca (jeżeli nie jesteś obywatelem Unii Europejskiej, lub wynika to z innych przepisów);
- zorganizowanie podpisania aktów notarialnych;
- ubezpieczenie nowo nabytej przez Ciebie nieruchomości;
- przeprowadzenie przekazania nieruchomości (wraz z przepisaniem mediów);
- zorganizowanie przeprowadzki i wywozu / utylizacji niepotrzebnych rzeczy z Twojej obecnej, czy tej nowo zakupionej nieruchomości.
PIOTR KOWAL PROPERTIES Group współpracuje również z architektami oraz projektantami wnętrz.

  • Sprzedaż tej nieruchomości w systemie EXCLUSIVE by PIOTR KOWAL prowadzi:

    Piotr Kowal, Realtor®

    M. (+48) 737 448 221

    E. Piotr@PiotrKowal.pl