dlaczego ja

pomagam ludziom sprzedawać i kupować nieruchomości.

Jest mi bardzo miło, że chcesz się dowiedzieć jeszcze więcej o mnie, oraz o mojej działalności. Jak już wiesz, jestem agentem nieruchomości, i jak napisałem powyżej, pomagam sprzedawać, wynajmować i kupować nieruchomości - w tych kwestiach mogę pomóc również Tobie.

Moją siedzibą jest Kraków, głównym terenem działania Małopolska oraz Śląsk. Przy sprzedaży lub wynajmie dużych nieruchomości komercyjnych (przemysłowych), oraz w segmencie nieruchomości luksusowych (luxury real estate) działam na terenie całej Polski.

Korzyści, jakie wniesie dla Ciebie współpraca ze mną:

1. Przygotuję ciekawą oraz intrygującą ofertę Twojej nieruchomości - sam(a) chyba nie staniesz przed kamerą, opowiadając o swoim domu czy mieszkaniu.

2. Zapewnię dobry marketing i zasięg tej oferty, również wśród innych agentów nieruchomości – sam(a) raczej nie masz takich możliwości, jak ja.

3. Przejmę na siebie wielokrotne, długotrwałe rozmowy i ciężkie negocjacje z zainteresowanymi zakupem lub najmem Twojej nieruchomości - a naprawdę bywają one długie i męczące.

4. Doradzę, jak maksymalne bezpiecznie przeprowadzić Twoją transakcję - i na spokojnie przeprowadzę Cię przez ten proces.

Reasumując: zaoszczędzę dużo Twojego czasu i Twoich nerwów, na bieżąco podpowiem możliwe rozwiązania.

Co mnie wyróżnia:

1. "Agent nieruchomości" to moja JEDYNA działalność zawodowa - dlatego powierzając mi do sprzedaży lub wynajmu swoją nieruchomość masz pewność, że zainteresowani jej zakupem lub najmem otrzymają ode mnie informacje praktycznie zawsze, gdy do mnie zadzwonią. Również na prezentację Twojej nieruchomości bez problemu umówię się na dzień "wolny od pracy", czy nawet "świąteczny".

2. Zawsze pracuję tylko i wyłącznie dla JEDNEJ strony transakcji - dlatego podpisując ze mną umowę możesz mieć pewność, że:
- będę miał niezachwianą świadomość, czyje interesy reprezentuję;
- będę współpracował z każdym innym pośrednikiem / agentem nieruchomości, który będzie poszukiwał dla swojego klienta nieruchomości podobnej do sprzedawanej lub wynajmowanej przeze mnie;
- podzielę się moją prowizją z pośrednikiem / agentem, który "przyprowadzi" do mnie nabywcę na Twoją nieruchomość.

3. Osoby kupujące lub najmujące nieruchomości z mojej listy ofert od samego początku bardzo cenią sobie współpracę ze mną, i darzą mnie ZAUFANIEM jako profesjonalistę, gdyż:
- z odpowiednio i starannie przygotowanych przeze mnie ofert od razu mogą się bardzo dużo dowiedzieć o oferowanej nieruchomości, co zazwyczaj przekłada się na przeprowadzanie prezentacji wyłącznie osobom naprawdę rozważającym zakup danej nieruchomości, co również oszczędza czas moich Klientów (czyli stron sprzedających);
- jestem dostępny telefonicznie i mailowo praktycznie "nonstop" - działam przez 365 dni w roku, codziennie do późnych godzin wieczornych, i zazwyczaj w każdej chwili wyczerpująco odpowiadam na ich pytania;
- pomimo tego, że często pomagam im w różnych kwestiach związanych z zakupem lub najmem "mojej" nieruchomości, nie płacą mi one dodatkowej prowizji (to kwestia reprezentowania wyłącznie jednej strony transakcji, ma duży wpływ na osiągane przeze mnie ceny transakcyjne).

Trochę historii i dlaczego jestem w tym miejscu:

Z czteroletnią przerwą, w której, trochę tak dla odmiany, trochę dla zdobycia nowych doświadczeń współpracy z ludźmi, małymi i dużymi firmami, oraz samorządami, trochę dla "przewietrzenia umysłu", zajmowałem się organizacją rajdów oraz wyścigów samochodowych - na rynku nieruchomości działam od 2004 roku. W tym czasie byłem agentem w kilku krakowskich biurach pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, gdzie zbierałem doświadczenia w tej branży, zarówno te pozytywne, jak i te negatywne.

Mając głowę zawsze pełną nowych pomysłów, odwagę do podejmowania nieszablonowych działań oraz wprowadzania w życie nowych rozwiązań, będąc upartym w swoich dążeniach, w pewnym momencie odważnie postanowiłem "pójść własną drogą", czego efektem jest obecna na rynku od 2020 roku marka PIOTR KOWAL PROPERTIES GROUP - marka, w której Klient jest Partnerem.

Cały czas podpatruję, jak działają w tej branży najlepsi pośrednicy nieruchomości na Świecie - moimi wzorami, aby nie powiedzieć idolami, są Shawn Elliott z Nowego Jorku, oraz Jade Mills z Los Angeles.

W 2022 roku zrobiłem kolejny duży krok w moim rozwoju zawodowym, wynikający z chęci ciągłego podnoszenia swoich kompetencji zawodowych: zdałem egzamin i uzyskałem licencję Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości - numer tej licencji to 28384. Od tego roku jestem również członkiem Bielsko - Częstochowsko - Katowickiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

W 2023 roku zostałem członkiem National Association of REALTORS® - amerykańskiego stowarzyszenia pośredników w obrocie nieruchomościami z siedzibą w Chicago - dzięki czemu uzyskałem dostęp do ogromnej platformy wiedzy o międzynarodowym rynku nieruchomości, oraz "narzędzie" do bliskiej współpracy z innymi REALTORS® na całym Świecie.

Korzystam także z MLS (Multiple Listing System, w Polsce zwany Systemem Wielokrotnego Oferowania lub Systemem Wymiany Ofert), prowadzonego przez WSPON - jest to największa w Polsce sieć współpracy pośredników w obrocie nieruchomościami.

Cały czas rozwijam sieć swoich kontaktów, zarówno z innymi agentami nieruchomości, zawodowymi inwestorami rynku nieruchomości, jak również z osobami potencjalnie mogącymi chcieć ulokować swój kapitał na rynku nieruchomości.

Od wielu lat współpracuję z rzeczoznawcą nieruchomości:

Wycena firm, przedsiębiorstw, spółek.

Współpraca ta pomaga mi w określaniu wartości sprzedawanych lub kupowanych za moim pośrednictwem nieruchomości, a co za tym idzie w podpowiadaniu moim Klientom cen ofertowych.

Podsumowując wszystko powyższe: zawodowe skupienie się tylko na sprzedawaniu i wynajmowaniu nieruchomości, ciągłe poszerzanie swojej wiedzy i kontaktów, odpowiednie przygotowywanie i przedstawianie ofert, życzliwa, empatyczna obsługa osób zainteresowanych zakupem lub najmem "moich" nieruchomości przez przysłowiowe 24 godziny na dobę i 365 dni w roku, niestandardowe pomysły, responsywność w kontaktach interpersonalnych, pozwalają mi osiągać dla moich Klientów ponadprzeciętne wyniki - dlatego jeżeli szukasz skutecznego agenta nieruchomości, skontaktuj się ze mną już teraz.

Piotr Kowal, REALTOR®
międzynarodowy pośrednik w obrocie nieruchomościami, business broker

M. (+48) 737 448 221
(również WhatsApp, Signal, Viber, Telegram, Wickr Me, Microsoft Teams, KakaoTalk)
E. Piotr@PiotrKowal.pl

 

 

A prywatnie - jeżeli oczywiście Cię to interesuje ;)

Kiedyś brałem udział w rajdach samochodowych, teraz trochę gram w golfa, jeżdżę na nartach. Interesuję się geopolityką i biznesem międzynarodowym. Jestem fanem Niki Laudy, filmów "Szybcy i Wściekli" i "Top Gun". Słucham disco, italodisco, pop z lat`70,`80, dzisiejszych remixów przebojów z tamtego okresu, trochę K-Pop. Moje marzenia (znaczy się plany :) w garażu nowiutki Range Rover V8 i Porsche 911 z lat 70-tych, oraz urodziny na jachcie zacumowanym w Monte Carlo (oczywiście podczas wyścigu Formuły 1, bo ten zazwyczaj pokrywa się właśnie z moimi urodzinami :) Chwila, która mogła by trwać wiecznie: pędzić nocą pustą autostradą przez przełęcz Brenner. Nie lubię kłamstwa, obłudy i hipokryzji, natomiast uwielbiam kawę, szczególnie w miłym towarzystwie :)