Dobczyce

Gmina Dobczyce znajduje się około 25 km na południe od Krakowa. W jej skład wchodzi 7-tysięczne miasto Dobczyce, oraz liczne miejscowości, w tym Dziekanowice, Nowa Wieś, Raciechowice, Gruszów i Rudnik. Gminę zamieszkuje łącznie nieco ponad 15 tysięcy osób.

Charakterystycznym elementem dobczyckiego krajobrazu jest Jezioro Dobczyckie i spoglądający na miasto ze Wzgórza Starego Miasta XIV–wieczny zamek. Sąsiedztwo wzniesień Beskidu Wyspowego i Makowskiego stanowi i wielkim potencjale turystycznym tego miejsca. W gminie można zobaczyć wiele zabytków tj. Dwór w Sierakowie, Skansen Drewnianego Budownictwa Ludowego I mury obronne wraz z bramą wjazdową. W lecie można korzystać z wielu boisk do sportów zespołowych, a w zimie z Hali sportowej w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym. Miłośnicy jazdy konnej mogą skorzystać z trzech stadnin.

Połączenie komunikacyjne z Gminą jest korzystne ze względu na bliskość dróg krajowych Kraków – Zakopane oraz Kraków – Tarnów. W gminie swoje siedziby mają m in. firmy takie jak Wawel, Złoty Kłos i PZ Alpha.

Gmina Dobczyce pełni rolę lidera w projekcie, w którym udział biorą gminy tworzące Klaster Energii Odnawialnej „Turystyczna Podkowa”.

Szukasz rezydencji, domu, działki czy mieszkania na sprzedaż w Dobczycach lub okolicy? A może chcesz sprzedać nieruchomość na terenie Dobczyc lub okolic? Skontaktuj się z PIOTR KOWAL PROPERTIES za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie, aby współpracować ze skutecznym agentem (biurem) nieruchomości działającym na tym terenie.