Kalwaria Zebrzydowska

Gmina Kalwaria Zebrzydowska położona jest około 40 kilometrów na południowy zachód od Krakowa. Jej siedziba znajduje się w mieście o tej samej nazwie.

Gmina mieści się na pograniczu Beskidu Makowskiego i Pogórza Wielickiego, z przeważającym rolniczym krajobrazem, z dużą dostępnością lasów. W okolicy górują dwa masywy – Lanckorona i Góra Żar. Stanowią one punkt wyjścia na liczne szlaki turystyczne. Na pierwszym masywie znajdują się ruiny średniowiecznego zamku. Okolica jest niesamowicie malownicza, a w szlaku papieskim mieści się Sanktuarium Pasyjno-Maryjne, w skład którego wchodzi bazylika Matki Boskiej Anielskiej ,oraz zespół 42 kapliczek i kościółków – Sanktuarium to zostało wpisane na listę UNESCO.

Na terenie Gminy znajduje się również Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, w którym można doświadczyć przeróżnych rozrywek. W Przytkowicach znajduje się jedno z największych centrów rozrywkowych w Polsce – Energy 2000.

W Kalwarii Zebrzydowskiej swoją siedzibę mają m in. firmy Ryłko oraz Merkury.

Szukasz rezydencji, domu, działki czy mieszkania na sprzedaż w Kalwarii Zebrzydowskiej lub okolicy? A może chcesz sprzedać nieruchomość na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej lub okolic? Skontaktuj się z PIOTR KOWAL PROPERTIES za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie, aby współpracować ze skutecznym agentem (biurem) nieruchomości działającym na tym terenie.