Okleśna, gm. Alwernia

SPRZEDANE!Szukasz niedrogiego domu położonego blisko granic województw Małopolskiego oraz Śląskiego? I do tego domu, w którym można zamieszkać od razu, bez ponoszenia już na wstępie nakładów remontowych? To idealnie, że tutaj jesteś, bo akurat jest do sprzedania nieruchomość idealnie spełniająca te warunki!

Ta nieruchomość, stanowiąca idealną alternatywę dla zakupu mieszkania, zlokalizowana jest w miejscowości Okleśna, w gminie Alwernia. Położona jest w spokojnym zakątku tej miejscowości, zapewniając tym samym ciszę i prywatność jej mieszkańcom.

Budynek jest czterokondygnacyjny: przyziemie, wysoki parter, piętro, nieużytkowe poddasze. Jego budowę ukończono w 1975 roku. Ma ściany murowane z pustaków oraz cegieł, wszystkie stropy są żelbetowe, nie jest dodatkowo ocieplony, jest natomiast otynkowany. Konstrukcja dachu jest drewniana, pokrycie stanowi blacha falista, dach nie jest ocieplony (ocieplony jest tylko strop). Balkony na dwóch kondygnacjach, na całą szerokość budynku, zadaszone.

Wykończenie pomieszczeń jest mieszane, zrobione „z pomysłem” – ściany częściowo malowane, częściowo tapetowane, ozdobne tkaniny, w łazienkach flizy, podłogi z paneli, z mozaiki parkietowej, terakota. Ciekawa aranżacja oświetlenia pomieszczeń. Stolarka drzwiowa drewniana, w bardzo dobrym stanie. Bardzo ładna i funkcjonalna zabudowa kuchenna. Wszystkie okna są PCV, dwuszybowe. Smaczku dodają elementy z prawdziwego granitu oraz marmurów.

Media: energia elektryczna, w tym „siła”, bardzo tania woda gminna, gaz, podłączenie budynku do kanalizacji gminnej. Za wodę ciepłą użytkową oraz ogrzewanie odpowiada piec IV generacji, na pellet, miał, drewno, ekogroszek. Grzejniki panelowe. Internet światłowodowy (Orange).

Ilość pomieszczeń na wszystkich kondygnacjach, ich rozkład, dwie kuchnie, dwie łazienki, możliwość zrobienia drugiego wejścia, umożliwiają bardzo różne aranżacje wnętrza budynku, w tym zrobienie dwóch niezależnych mieszkań. Również przyziemie, oraz jednostanowiskowy garaż w bryle budynku, można śmiało wykorzystać jako pomieszczenia pod drobną działalność rzemieślniczą. Bardzo istotne jest to, że budynek nadaje się do natychmiastowego zamieszkania.

Dość regularny kształt 8-arowej działki - trapez o wymiarach około 31 na 33 m - jej równa powierzchnia, oraz usytuowanie budynku blisko jej granic powodują, że teren wokół budynku można bardzo praktycznie urządzić: oczko wodne już jest, podjazd na dwa samochody również, miejsca wystarczy też na ogród, miejsce do grillowania, czy rozkładany basen.

Cały teren jest ogrodzony – ogrodzenie to jest mieszane: segmenty metalowe, betonowe, drewniane. Na działce znajduje się również murowany budynek gospodarczy, o powierzchni 9 m2.

Orientacyjne odległości:
- przystanki busów: około 400 metrów (kursują do Krakowa , do Chrzanowa, i do Oświęcimia);
- centrum Alwerni: około 5 km;
- Kraków - Centrum: około 30 km;
- szkoła, sklepy: około 700 m;
- Wiślana Trasa Rowerowa: praktycznie obok.

Agent / Pośrednik / Biuro Nieruchomości - Alwernia, Oświęcim, Okleśna, Imielin, Regulice.

Zobacz więcej