Agencja Nieruchomości Mogilany

Gmina Mogilany zajmuje powierzchnię 44 km2, stanowiąc nieco ponad 3,5% powierzchni całego powiatu krakowskiego. Jest to jedna z najmniejszych gmin w tym powiecie – znacząco mniejszy obszar zajmuje jedynie gmina Świątniki Górne (20 km2), a porównywalny gminy Wielka Wieś (48 km2) i Zielonki (49 km2). W skład Gminy Mogilany wchodzi 10 sołectw: Brzyczyna, Buków, Chorowice, Gaj, Konary, Kulerzów, Libertów, Lusina, Włosań i Mogilany. Gmine zamieszkuje łącznie ponad 14 tys. osób.

To właśnie w Mogilanach, największych pod względem liczby ludności, znajduje się siedziba władz Gminy. Gminę w dużej mierze definiuje charakter podmiejskiej „sypialni” dla osób, które codziennie dojeżdżają do pracy czy szkół w Krakowie. W gminie zanika rolnictwo, jest w niej też coraz mniej zabudowy zagrodowej. Wynika to ze wsparcia na rzecz budowy domów jednorodzinnych oraz zabudowy szeregowej.

Warto zauważyć, że Gmina Mogilany – poza Krakowem – bezpośrednio sąsiaduje z dwoma innymi miastami (Skawiną oraz Świątnikami Górnymi), niewielka odległość dzieli ją też od Myślenic oddalonych od centrum Mogilan o około 15 kilometrów.

Tereny Gminy Mogilany są w zdecydowanej większości bardzo atrakcyjne pod względem widokowym: panorama Krakowa, widok na Babią Górę, i Tatry.

Podsumowując, Gmina Mogilany to miejsce, które łączy w sobie uroki wiejskiego życia z bliskością dużego miasta. To idealne miejsce dla osób, które cenią sobie spokój i bliskość natury, ale jednocześnie chcą mieć łatwy dostęp do miejskich udogodnień. Z pewnością warto rozważyć zamieszkanie w tej malowniczej gminie.

Szukasz rezydencji, domu, działki czy mieszkania na sprzedaż w Mogilanach, Świątnikach Górnych, Głogoczowie, lub okolicy? A może chcesz sprzedać nieruchomość na terenie Mogilan, Świątnik Górnych, Głogoczowa lub okolic? Skontaktuj się z Piotrem Kowal z PIOTR KOWAL PROPERTIES Group, aby współpracować z doświadczonym agentem (biurem) nieruchomości działającym na tym terenie, posiadającym sporą wiedzę na temat potencjalnych klientów oraz nieruchomości na tym terenie.