Alwernia

Gmina Alwernia położona jest około 30 km na zachód od Krakowa, na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Siedzibą gminy jest 4-tysięczne miasto Alwernia, a w jej skład wchodzą również miejscowości: Brodła, Grojec, Regulice, Kwaczała, Podłęże oraz Mirów. Całą Gminę zamieszkuje około 12 tysięcy osób.

Na terenach Gminy Alwernia jest wiele pięknych szlaków pieszych i rowerowych, oraz wiele innych atrakcji, takich jak jedyna w Małopolsce Kolej Drezynowa, czy Alvernia Planet – niegdyś miejsce kojarzone z produkcją filmową, a obecnie przekształcane w duży park rozrywki.

Gmina jest dobrze skomunikowana we wszystkich kierunkach, głównie dzięki łatwej dostępności do węzłów autostrady A4. Na terenie Gminy Alwernia mają swoje siedziby firmy m. in. takie jak Nowix lub Alventa.

Szukasz rezydencji, domu, działki czy mieszkania na sprzedaż w Alwerni lub okolicy? A może chcesz sprzedać nieruchomość zlokalizowaną na terenie Alwerni lub w jej okolicy? Skontaktuj się z PIOTR KOWAL PROPERTIES za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie, aby współpracować ze skutecznym agentem (biurem) nieruchomości działającym na tym terenie.