Czernichów

Gmina Czernichów położona jest na zachód od Krakowa, około 25 kilometrów od jego centrum. W skład gminy wchodzi jej siedziba – Czernichów - oraz mniejsze miejscowości jak Czułówek, Dąbrowa Szlachecka, Kamień, Kłokoczyn, Nowa Wieś Szlachecka, Przeginia Duchowna, Przeginia Narodowa, Rybna, Rusocice, Wołowice i Zagacie.

Gminę zamieszkuje obecnie około 15 tysięcy osób. Położenie gminy na lewym brzegu Wisły, oraz bogactwo przyrody stwarzają idealne warunki do rozwoju rekreacji i turystyki pieszo-rowerowej. Na terenie Gminy znajduje się Park Rudniański, Park Bielańsko-Tyniecki oraz rezerwat przyrody nieożywionej Kajasówka.

Od 2000 roku Gmina jest organizatorem Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego na trasie Czernichów – Kraków. Klub jazdy konnej w Czernichowie pozwala na uprawianie jeździectwa, a miłośnicy wędkarstwa mogą rozwijać swoją pasję w starorzeczach Wisły oraz okolicznych stawach.

Gmina jest skomunikowana z Krakowem autobusami MPK, a autostrada A4 znajduje się zaledwie 10 minut jazdy samochodem.

Szukasz rezydencji, domu, działki czy mieszkania na sprzedaż w Czernichowie lub okolicy? A może chcesz sprzedać nieruchomość na terenie Czernichowa lub okolic? Skontaktuj się z PIOTR KOWAL PROPERTIES za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie, aby współpracować ze skutecznym agentem (biurem) nieruchomości działającym na tym terenie.