Buków, gm. Mogilany

Cena Ofertowa: 649.000,00 PLN.

Na Sprzedaż: Duży Dom do Wykończenia
Powierzchnia całkowita budynku: 406 m2
Powierzchnia działki: 15,56 araSzukasz dużego domu, dla dużej rodziny, lub pod niewielką działalność gospodarczą? Do tego lokalizacja z jednej strony musi być blisko Krakowa, i świetnie skomunikowana we wszystkich kierunkach, a z drugiej strony zapewniać ciszę, świeże powietrze i ładne widoki? W spokojnej miejscowości, a zarazem blisko miejskiej infrastruktury? Krótko mówiąc: lokalizacja musi być naprawdę świetna, rzecz można prestiżowa. To idealnie, że tutaj jesteś, bo jest do sprzedania nieruchomość rewelacyjnie spełniająca te warunki!

Prezentowana nieruchomość składa się z bardzo ładnej działki gruntu, o powierzchni prawie 16 arów, oraz znajdującego się na niej budynku mieszkalnego. Zlokalizowana jest w miejscowości Buków, w gminie Mogilany, w powiecie krakowskim. Usytuowana jest ona w centralnej, wysoko położonej części tej miejscowości, bezpośrednio przy drodze relacji Skawina - Mogilany – S7 – Świątniki Górne.

Budynek jest czterokondygnacyjny, z półpiętrami, o powierzchni całkowitej 406 m2, użytkowej prawie 247 m2. Budowa jego była prowadzona w latach 90-tych XX wieku. Ściany murowane są z pustaków oraz cegieł, wszystkie stropy są żelbetowe, schody wewnętrzne również żelbetowe. Budynek nie jest otynkowany, nie jest ocieplony, wyposażony w okna drewniane dwuszybowe starego typu. Konstrukcja dachu jest drewniana, pokrycie blachodachówką, dach nie jest ocieplony.

Można przyjąć, że łącznie w całym budynku, na wszystkich poziomach, w tym na poddaszu, jest 9 pokojów, dwie łazienki, dwie kuchnie, piwnica składająca się z trzech sporych pomieszczeń, pomieszczenie strychowe, oraz jednostanowiskowy garaż.

Ilość pomieszczeń oraz ich rozkład umożliwiają bardzo różne aranżacje i wykorzystanie wnętrza budynku. Również poddasze, po jego ociepleniu, doprowadzeniu pozostałych instalacji i wewnętrznym wykończeniu, umożliwia uzyskanie kolejnej, bardzo ciekawej powierzchni mieszkalnej.

Media: energia elektryczna, woda, gaz podłączone do budynku. Brak gminnej kanalizacji. Połacie dachu umożliwiają również montaż instalacji fotowoltaicznej, która będzie mogła działać przez cały rok (alternatywnie można ją zainstalować na działce, ze względu na jej wielkość i nasłonecznienie).

Również dość regularny kształt działki (trapez zbliżony do prostokąta, o szerokości od 25 do 30 metrów, i długości od 55 do 62 metrów), jej spora jak na te rejony powierzchnia, niecentralne usytuowanie budynku, bardzo niewielkie, i prawie równe południowe nachylenie terenu powodują, że działkę tą można bardzo ciekawie i praktycznie urządzić: piękny ogród, miejsce do grillowania, basen, ławeczki, sad, tunel foliowy, czy osobny, duży garaż – miejsca jest naprawdę wystarczająco na różne pomysły i koncepcje wykorzystania tej atrakcyjnej nieruchomości.

Cały teren jest ogrodzony segmentami z siatką metalową, na betonowej podmurówce.

Przeznaczenie terenu w MPZP to MU2 w prawie 100% – tereny zabudowy mieszkaniowej oraz usług. Jedynie niewielka część powierzchni to KDZ2 (drogi) – dzięki czemu można na przykład postawić tam również niewielki budynek o przeznaczeniu komercyjnym, np. mały warsztat, etc.

Wybrane odległości:
- szkoła podstawowa – około 500 metrów;
- sklep – około 200 metrów;
- przystanek autobusów MPK – około 50 metrów;
- miejscowość Mogilany (siedziba Gminy) – 4 km;
- droga S7 (wiadukt w Mogilanach, zjazdy w kierunku Krakowa i Zakopanego) – 5 km,
- Skawina (centrum) – około 4 km.

 

Zobacz więcej
Podsumowanie oferty:
lokalizacjaBuków
droga dojazdowaasfaltowa
status drogi dojazdowejpowiatowa
powierzchnia działki15,56 ara
kształt działkitrapez
szerokość działki25-30 m
długość działki55-62 m
ukształtowanie terenulekko nachyony
ekspozycjapołudniowa
ogrodzenietak
przeznaczenie w MPZPMNU, KDZ2
powierzchnia użytkowa budynku247 m2
powierzchnia całkowita budynku406 m2
ilość kondygnacji4
rok rozpoczęcia budowy1990
stan budynkudo wykończenia
ocieplenie budynkunie
pokrycie dachublachodachówka
piwnicatak
stanowiska w garażu1
liczba pokojów9
liczba łazienek2
typ okiendrewniane, starego typu
liczka kuchni2
energia elektrycznatak
wodatak
gaztak
kanalizacja gminna w planach
internetświatłowód
świadectwo charakterystyki energetycznejnie
cena ofertowa:649.000,00 PLN