Szczawa, gm. Kamienica

Cena Ofertowa: 549.000,00 PLN.

Na Sprzedaż: Dom Mieszkalny z Możliwością Prowadzenia B&B
Powierzchnia budynku: 270 m2
Powierzchnia działki: 16,08 araSzukasz miejsca do zamieszkania dla dużej rodziny? A może planujesz zamieszkać w ładnym, cichym miejscu, i prowadzić spokojny hotelik B&B? To idealnie, że tutaj jesteś, bo jest do sprzedania nieruchomość idealnie spełniająca te warunki!

Nieruchomość zlokalizowana jest w miejscowości Szczawa, w gminie Kamienica. Położona jest we wschodniej, ładnie nasłonecznionej części tej miejscowości, niedaleko jej centrum, w odległości około 300 metrów od drogi relacji Mszana Dolna – Zabrzeż, na końcu spokojnej, „ślepej” uliczki, w otoczeniu podobnych domów.

Budynek jest trzykondygnacyjny (plus nieużytkowe poddasze), wzniesiony na przełomie lat 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku, z najlepszych wtedy materiałów: ściany murowane z pustaków „max” oraz cegieł, stropy żelbetowe, ocieplony styropianem o grubości 15 cm, otynkowany, wyposażony w okna drewniane, w części mieszkalnej dwuszybowe. Konstrukcja dachu jest drewniana, pokrycie blachą aluminiową falistą, schody wewnętrzne o konstrukcji żelbetowej, wykończone drewnem dębowym. Balkony na dwóch kondygnacjach, szerokie, częściowo zadaszone, częściowo ukryte pod połaciami dachu, wykończone płytkami ceramicznymi oraz płytkami lastrico, ocieplone od spodu, z drewnianymi barierkami. Opaski wokół budynku oraz chodniczek wykonane z kostki betonowej. Orynnowanie PCV (Gamrat), parapety okienne z lastrico.

Wnętrze budynku: ściany wykończone drewnianą boazerią, na podłogach płytki kamienne oraz deski podłogowe, część łazienek wykończona płytkami ceramicznymi.

Wszystkie kondygnacje budynku są zaprojektowane jako powtarzalne – na każdej znajduje się centralny korytarz, boczna klatka schodowa, dwa mniejsze pokoje ze swoimi łazienkami, jeden duży pokój narożny, duża łazienka – różnice są tylko w jednej części każdej z kondygnacji:
- w przyziemiu są: wiatrołap, kotłownia i pomieszczenie warsztatowe;
- na pierwszym piętrze są: duża kuchnia oraz spiżarnia;
- na drugim piętrze są: dwa niezależne pokoje.

Łącznie w całym budynku jest 11 pokojów (sześć z własnymi sanitariatami oraz pięć bez własnych sanitariatów), dwie samodzielne łazienki, duża i jasna kuchnia z osobną sporą spiżarnią, duża kotłownia, pomieszczenie warsztatowe, które również może być kolejnym, małym pokojem. Brak garażu.

Media: energia elektryczna, woda z własnego ujęcia, podłączenie budynku do kanalizacji gminnej. Wodociąg gminny oraz gazociąg są w budowie. Aktualnie budynek nie posiada pieca do centralnego ogrzewania – są tylko instalacje, oraz grzejniki żeberkowe w pomieszczeniach. Woda ciepła użytkowa z elektrycznego bojlera.

Ilość pomieszczeń oraz ich rozkład umożliwiają bardzo różne aranżacje wnętrza budynku, w tym zrobienie nawet trzech niezależnych mieszkań, lub np. jednego mieszkania dla właścicieli oraz kilku zupełnie niezależnych pokojów dla gości.

Budynek oczywiście wymaga pewnych nakładów – jak dużych „na wstępie”, to - ze względu na jego wielkość oraz możliwości różnej aranżacji czy przeznaczenia - zależy od tego, co nowy Właściciel będzie chciał od razu uzyskać, i co będzie w nim planował – niemniej jednak budynek jest w dobrym stanie, umożliwiającym jego jeszcze długoletnie użytkowanie.

Również regularny kształt działki (prostokąt), jej spora, płaska powierzchnia, oraz niecentralne usytuowanie budynku powodują, że teren ten można bardzo ciekawie i praktycznie urządzić: ogród, altanki ze stoliczkami dla gości, miejsce do grillowania, basen, zacienione ławeczki z widokiem na okoliczne góry, osobny garaż – miejsca jest wystarczająco na to wszystko.

Cały teren jest ogrodzony: od strony ulicy ogrodzenie wykonane z paneli z prętów stalowych, osadzonych na betonowej podmurówce, od stron innych nieruchomości jest to siatka metalowa rozciągnięta pomiędzy metalowymi słupkami.

Z punktu widzenia wykorzystania tej nieruchomości na cele stricte biznesowe bardzo istotna jest duża ilość okolicznych atrakcji turystyczno - rekreacyjnych, jak i bliskość infrastruktury:
- Pijalnia Wód Mineralnych w Szczawie (źródła: Szczawa I, Szczwa II, Hanna, Dziedzilla);
- Miejscowość Kamienica (siedziba Gminy): urzędy, sklepy, kawiarnie – około 5 km;
- Gorczański Park Narodowy: Góra Gorc (z wieżą), Góra Turbacz (schronisko), Góra Stare Wierchy, obserwatorium astronomiczne na Suhorze, wiele szlaków pieszych i tras rowerowych, super czyste powietrze;
- Pasmo Mogielicy: Góra Modyń, Góra Magurzyca, trasa rowerowo-narciarska dookoła Mogielicy;
- Pasmo Wielkiego Wierchu, z górą Kiczora;
- Stok narciarski Lubomierz – około 5 km;
- Góra Podobin: mekka paralotniarzy - około 25 km;
- Centrum Sportów Zimowych Kasina Wielka (w lecie zjazdowa trasa rowerowa) – około 25 km;
- Termy Poręba Wielka, Gorczańskie Wody Termalne (w tym tężnia solankowa) – około 30 km;
- Stok narciarski Koninki (wyciąg działa również w lecie) – około 35 km;
- Stok narciarski Polczakówka – około 30 km;
- Miasto Szczawnica: uzdrowisko, zabiegi lecznicze, stok narciarski Polanica – około 30 km;
- Miasto Rabka-Zdrój: zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne, Muzeum Taboru Kolejowego, stok narciarski Maciejowa – około 30 km.

Interesuje Cię ta nieruchomość? Po więcej szczegółów, jak również celem wstępnej rozmowy o Twoich oczekiwaniach w stosunku do poszukiwanej nieruchomości, które warto omówić przed umówieniem się na prezentację, śmiało dzwoń do mnie codziennie, o każdej porze: +48 737 448 221 (również WhatsApp, Signal, Viber, Telegram, Wickr Me, Microsoft Teams, KakaoTalk), lub napisz e-mail: piotr(at)piotrkowal.pl.

>>> Oferta na "wyłączność", Kupujący nie płaci dodatkowej prowizji! <<<

 

Zobacz więcej
Podsumowanie oferty:
lokalizacjaSzczawa
droga dojazdowaasfaltowa
status drogi dojazdowejgminna
powierzchnia działki16,08 ara
kształt działkiprostokąt
ukształtowanie terenupłaskie
ogrodzenietak
powierzchnia użytkowa budynkuokoło 180 m2
powierzchnia całkowita budynkuokoło 270 m2
ilość kondygnacji3
rok rozpoczęcia budowy1977
stan budynkudobry
pokrycie dachublacha aluminiowa
piwnicanie
liczba pokojów11
liczba łazienek6
typ okiendrewniane starego typu, częściowo z podwójnymi szybami
energia elektrycznatak
"siła"tak
wodawłasne ujęcie (wodociąg gminny w budowie)
gaznie (gazociąg w budowie)
kanalizacjagminna
ogrzewaniebrak pieca
świadectwo charakterystyki energetycznejnie
cena ofertowa:549.000,00 PLN