Spytkowice, pow. Nowy Targ

Cena Ofertowa: 949.000,00 PLN.

Na Sprzedaż: Dom Mieszkalny z Możliwością Prowadzenia B&B

Powierzchnia całkowita budynku: 294 m2
Powierzchnia działki: 26,99 ara

Szukasz w górach miejsca do zamieszkania, widokowego, a zarazem świetnie skomunikowanego we wszystkich kierunkach? W spokojnej miejscowości, a zarazem z rozwiniętą infrastrukturą? A może szukasz atrakcyjnego miejsca do prowadzenia spokojnego pensjonatu B&B, czy agroturystyki? To idealnie, że tutaj jesteś, bo jest do sprzedania nieruchomość idealnie spełniająca te warunki!

Prezentowana nieruchomość zlokalizowana jest w miejscowości Spytkowice, w gminie o tej samej nazwie, w powiecie Nowotarskim. Położona jest w centralnej, ładnie nasłonecznionej części tej miejscowości, w odległości około 400 metrów od międzynarodowej drogi relacji Rabka-Zdrój - Chyżne, w spokojnej, „ślepej” uliczce, w otoczeniu podobnych domów.

Budynek jest dwukondygnacyjny, plus duże, rzec można pełnowymiarowe, aktualnie nieużytkowe poddasze, na którym spokojnie można urządzić normalną kondygnację mieszkalną. Budowa prezentowanego domu została zakończona w 2000 roku. Ściany murowane są z pustaków pianowych oraz „maxów” (na 1,5 pustaka + styropian pomiędzy nimi), wszystkie stropy są żelbetowe, schody wewnętrzne również żelbetowe, budynek jest otynkowany, wyposażony w okna drewniane dwuszybowe. Konstrukcja dachu jest drewniana, pokrycie dachówką ceramiczną, dach nie jest ocieplony.

Wnętrze budynku: ściany pomalowane farbami emulsyjnymi, na podłogach płytki ceramiczne, panele, PCV. Łazienki w całości wykończone płytkami ceramicznymi.

Na parterze budynku mamy hol, dwa niezależne pokoje, kuchnię, łazienkę, osobne WC, kotłownię i garaż. Na piętrze mamy drugi hol, cztery niezależne pokoje, kuchnię, łazienkę, drugie osobne WC.

Łącznie w całym budynku, na dwóch wykończonych poziomach, jest 6 pokojów, dwie naprawdę duże, samodzielne łazienki (jedna z wanną, druga z kabiną prysznicową), dwie duże i jasne kuchnie ze spiżarniami, duża kotłownia, dwa osobne WC, oraz jednostanowiskowy garaż, z kanałem.

Ilość pomieszczeń oraz ich rozkład umożliwiają bardzo różne aranżacje i wykorzystanie wnętrza budynku, w tym zrobienie np. dwóch niezależnych mieszkań, czy jednego mieszkania dla właścicieli oraz kilku zupełnie niezależnych pokojów dla gości. Istniejące poddasze, po jego ociepleniu, doprowadzeniu pozostałych instalacji i wewnętrznym wykończeniu, umożliwia uzyskanie kolejnej powierzchni mieszkalnej, wręcz kolejnego, trzeciego niezależnego mieszkania.

Budynek jest w dobrym stanie, umożliwiającym jego natychmiastowe, i jeszcze długoletnie użytkowanie.

Media: energia elektryczna (również „siła”), woda z własnego ujęcia (wodociąg gminny jest w budowie), wykonane nowiutkie podłączenie gazu do budynku. Własny zbiornik na nieczystości płynne (około 6 m3), kanalizacja gminna jest w planach. Internet światłowodowy. Na dzień dzisiejszy budynek jest ogrzewany nowym piecem węglowym (V generacji), umożliwiającym palenie również drewnem – aczkolwiek, poprzez wykonane podłączenie gazowe wystarczy zainstalować drugi piec, gazowy, i cieszyć się wyborem sposobu ogrzewania. Grzejniki w pomieszczeniach panelowe. Woda ciepła użytkowa aktualnie z pieca węglowego oraz elektrycznego zasobnika. Połacie dachu umożliwiają również montaż instalacji fotowoltaicznej, która będzie mogła działać przez cały rok (alternatywnie można ją zainstalować na działce, ze względu na jej wielkość i nasłonecznienie).

Również bardzo regularny kształt działki (prostokąt o wymiarach około 47 x około 56 metrów), jej spora powierzchnia (27 arów), oraz bardzo niecentralne usytuowanie budynku powodują, że teren ten można bardzo ciekawie i praktycznie urządzić: ogród, altanki ze stoliczkami dla gości, miejsce do grillowania, basen, ławeczki z widokiem na okoliczne góry, sad, tunel foliowy, 2-3 domki dla gości, czy osobny garaż – miejsca jest naprawdę wystarczająco na różne pomysły i koncepcje wykorzystania tej atrakcyjnej nieruchomości.

Na działce znajduje się również osobny, drewniano-murowany budynek gospodarczy (naniesiony na mapach ewidencyjnych), o powierzchni 30 m2.

Cały teren jest ogrodzony siatką metalową rozciągniętą pomiędzy metalowymi słupkami, na betonowej podmurówce.

Przeznaczenie terenu w MPZP to MU – tereny zabudowy mieszkaniowej oraz usług nieuciążliwych – w prawie 100% (niewielka część powierzchni to KD i KL – drogi lokalne) – dzięki czemu można na przykład postawić tam również budynek o przeznaczeniu komercyjnym, np. na mały warsztat, etc.

Z punktu widzenia wykorzystania tej nieruchomości na cele stricte biznesowe bardzo istotna jest duża ilość okolicznych atrakcji turystyczno - rekreacyjnych, jak i bliskość infrastruktury:
- wiele górskich szlaków pieszych i tras rowerowych;
- stok narciarski Spytkowice SKI – około 2 km;
- przejście graniczne w Chyżnem (Słowacja) – około 25 km;
- trasa S7 – około 10 km;
- Rabka-Zdrój (centrum) – około 15 km.


Interesuje Cię ta nieruchomość? Po więcej szczegółów, a także celem umówienia się na prezentację, śmiało dzwoń do mnie codziennie, o każdej porze: +48 737 448 221 (również WhatsApp, Signal, Viber, Telegram, Wickr Me, Microsoft Teams, KakaoTalk), lub napisz e-mail: piotr(at)piotrkowal.pl.

Niniejsza oferta jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty określonej przepisami Kodeksu Cywilnego. Wszelkie informacje tutaj przedstawione mogą podlegać aktualizacji. TA ATRAKCYJNA OFERTA, JAK WSZYSTKIE POZOSTAŁE OFERTY PREZENTOWANIE NA TEJ STRONIE, SĄ NA "WYŁĄCZNOŚĆ" NASZEJ AGENCJI – dlatego nie szukaj jej w innym biurze pośrednictwa, ani też nie zastanawiaj się, jak samodzielnie dotrzeć do Właściciela, gdyż Właściciel po to zatrudnił "wyłącznego" (osobistego) agenta, aby to on zajął się sprzedażą tej nieruchomości.

 

Otoczenie, widok z nieruchomości:
Podsumowanie oferty:
lokalizacjaSpytkowice
droga dojazdowaasfaltowa
status drogi dojazdowejgminna
powierzchnia działki26,99 ara
kształt działkiprostokąt
szerokość działkiokoło 46
długość działkiokoło 57
ukształtowanie terenulekko nachyony
ekspozycjapołudniowa
ogrodzenietak
przeznaczenie w MPZPMU, KL, KDD
powierzchnia użytkowa budynku212,3 m2
powierzchnia całkowita budynku294 m2
powierzchnia budynku komercyjnego30 m2 (budynek gospodarczy)
ilość kondygnacji3
rok zakończenia budowy2000
stan budynkudobry
ocieplenie budynkunie
pokrycie dachudachówka ceramiczna
piwnicanie
stanowiska w garażu1, z kanałem
liczba pokojów6
liczba łazienek2
typ okiendrewniane, z podwójnymi szybami
liczka kuchni2
stolarka drzwiowapłycinowa, drewnopodobna
energia elektrycznatak
"siła"tak
wodawłasne ujęcie (wodociąg gminny w budowie)
woda ciepłapiec węglowy + elektryczny zasobnik
gaztak
kanalizacjawłasny zbiornik, gminna w planach
ogrzewaniewęglowe, drewno, gazowe
internetświatłowód
cena ofertowa:949.000,00 PLN